Boileri tühjendamine

Boileri vahetus ei ole keeruline. Kuid peab  teostama töid õiges järjekorras. Alguses pange vesi kinni ja võtke lahti  külmavee torustiku ühendus boileri küljest. Keerake ära tagasivoolu klapp, ja selle järel ühendage boileri  külge voolik , mis oma ette on vaja juhtida äbbrisse või otse parem kanalisatsiooni. Pärast tagasivoolu klappi emaldamist hakkab vesi boilerist välja jooksma , aga mitte suure hooga , sest boileris tekkib vakum , mis hoiab vet kinni.  Sellegi pärast on vaja püüida ühendad voolik boileri külge maksimaalselt kiresti. Äravoolu voolikut on mugav ühendada boileri külge kiirliitmiku abil. Se võib olla tavaline kiirliitmik mida kasutatakse ajavoolikute ühendamisel. Selle järel võtke  lahti kuumavee torustik. Boiler saab õhku , kaob vaakum ja vesi hakkab vabalt boilerist välja voolama.Mingisugune väike kogus vett jooksem muidugi kuumavetorustikust välja . Aga se kogus ei ole suur.

Kõiki neid töid  on mugavam teostada kui boiler on jahtunud. Sest mingisugune vesi sattub kätte peale ja kui boileri vesi on kuum , võite käed ärakõrvetada.

Boileri emaldamine seinast

Kui boiler on veest tühi , keerake seinakinnitused lahti ja võtke boiler seinast maha. Arvestage boilerikaaluga, et se ei oleks teie jaoks liiga raske. Sest boiler võib maha kukkuda ja vigastada teid ja vannitoa plaate.

Uue boileri paigaldus

Kui uue boileri kinnituste mõõt on sama , siis asendage uus boler seina. Kuid tihti juhtub ni et uue boileri kinnitustel on teine mõõt. Sel juhul on vaja vanad kinnitused eemaldad ja asetada uued vastavate mõõtude järgi. Jälgige seda et kinnitusboldid oleks seinas piisavalt kõvasti kinni. Vastaval juhul boiler võib seinast maha kukkuda ja tekkitada kahjumeid.

Torude ühendamine uue boileriga

Pärast uue boileri asendamist võib juhtuda et veetorustik ei vasta vajalikule pikkusele ja konfiguratsioonile et teostada ühendust boileriga. Kodustes tingimustes on võimalik kasutada survevoolikuid. Kuid se variant ei ole ni kindel kui jänktoru. Seoses sellega on parem pöörduda spetsialisti poole.