Vesi jookseb kogu aeg potti

Se ebameeldiv asi juhtub kahel juhul. Kui ei sulge sisselaske veeklapp või ei hoia korralikult veemahalskmis klapp.Esimeses variandis vesi kogu aeg aeglaselt täidab pottikast ja selle tõttu jookseb läbi ülevoolu toru wc potti.Sel juhul on vaja korda teha veesisselaske klapp. Ja kui se ei ole võimalik , tuleb sisselaske klapp väljavahetada.

Veesisselaske klappi vahetus

WC potti veesisselaske klappid on kahte tüpi. Üks ülemise kinnitusega ja teine alumisega. Mõlemaid keratakse kinni mutriga kuid vahe on selles et ülemisel klappil ei ole vaja saavutada germeetsust, sest vesi ei potti kastis ei tõuse klappi ühenduseni kastiga. Alumisel variandil on vaja et vesi klappi ühendusest läbi ei imbuks. Selleks on ettenähtud tihend , mis vett kinni hoiab. Kuid kinnikeeramisel on vaja jälgida et mitte ülepingutada keermet. Klappi on tihti plastmassist ja selle tõttu on oht et klapp võib katki minna.

Veeväljalaske klappi vahetus.

Väljalaske klappi vahetuseks on vaja demonteerida wc potti veekast. Kui kast on demonteeritud keeratakse lahti mutter mis hoiab klappi kasti altpoolt. Pärast uue klappi paigaldust on vaja paigaldada kast tagasi potti peale. Potti ja pottikasti vahel peab paigaldama tihedi. Kuid ärge kasutage vanat tihendid. Se võib vett mitte hoida. Asetage uus tihend. WC potti kast on kinnitatud potti külge boltidega . Ärge tõmmake kunagi väga kõvasti kinnitusi kinni. Se ei ole vajalik. Vadake et kast ei liiguks potti peal ja seda kindlasti piisab.