Segistite variandid

Segistid võivad omada erinevaid kinnitusvariante. Mingisuguse pinna külge kinnitavad , seina külge või seinasisesed segistid. Pinna külge kinnitavaid segisteid kasutatakse põhiliselt kraanikausidel ja köögipindadel. Sellise segisti kinnitamiseks peab olema ava D 35 mm.  Seinale kinnitavaid segisteid kinnitatakse eksentrikute abil ja seinasisesed monteeritakse elnevalt seina sisse.

Kraanikausi segisti maha võtmine

Tavaliselt selline segisti on kinnitataud ühe või kahe mutriga , mis on vaja lahtikeerata altpoolt kraanikausi. Mutrid suruvad vastu poolkuu seibi ja sel viisil tõmbavad segisti kraanikausi külge kinni. Mutride asend võib juhtuda vaga ebamugavaks ja sel põhjusel on neid väga keeruline lahtikeerata tavalise võtmega.Et segisti maha võtta on vaja panna vesi kinni , keerata segisti voolikut või torud lahti ja emaldada kinnitusmutrid. Peale seda segisti tõmmatakse välja läbi ava kraanikausi pinnas.

 Kraanikausi segisti paigaldus

Uus segisti pannakse kraanikausi ava sisse ja keeratakse kinii kraanikausi alt mutritega.Segisti voolikud või  torud ühendatakse tarbiavee torustikuga. Kõige parem on ühendada segisti torud veetorudega läbi ühenduskraanide mis oma ette kinnitatakse seina külge kraanikausi all. Sel juhul on võimalik vesi kraanikausi segistis eraldi kinni panna.

Seinapealne segisti

Seinapealse segisti demonterimine ja paigaldus ei ole keeruline. On vaja keerata lahti segisti kinnitus mutrid mis on segisti küljes. Segistite tsentrite vahe on standartne 150 mm. Uus segisti istub vanadele estsenrikutele täpselt.

Seinasisene segisti

Seinasisesene  segisti paigaldatakse elnevalt seina sisse .Seina pinnale jääb ainuly segisti käepide. Segisti korpust ei ole võimalik hiljem emaldada kuid seda ei ole gi vaja teha. Vajadusel on võimalik vahetada segisti südamik.